Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Агенцијата за вработување на Република Македонија во рамките на општина Гази Баба отвори своја подрачна канцеларија, со цел да биде поблиску до граѓаните кои ги користат или имаат потреба од нејзините услуги.

Локација:

  • Канцеларијата на АВРН во ОГБ е лоцирана во „Барака бр.2“,

Услуги кои ги нуди шалтерот на АВРМ:

  • Пријавување за невработеност;

  • Редовна евиденција на невработени

  • Добивање информација околу активните мерки за вработување препорачани од Владата на РМ и АВРМ.

Потребни документи за пријавување на невработеност:

  • Лична карта и диплома за завршено образование (документите мора да се подадат лично)

Работно време:

  • понеделник - петок;
    08:30 - 16:30
    (пауза 12:30 - 13:00)

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree