Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

 

Општина Гази Баба-Скопје објавува

 Линк - Барање за донација на смарт уреди

ЈАВЕН ПОВИК

Приклучи се – Донирај таблет за учениците од Гази Баба

 

Општина Гази Баба отпочна со набавка на 250 таблети, кои се доволни за дел од учениците кои немаат како да ја следат онлајн наставата.

 Целта е да ги надминеме предизвиците кои се јавија ланската учебна година кога дел од учениците во основните училишта не беа во можност да набават технички уред или во исто време,на еден уред, наставата треба да ја следат две или повеќе деца од едно семејство.

 За таа цел, доколку сте општествено-одговорна компанија или поединец и имате можност да донирате или позајмите технички уред за своите сограѓани, Ве повикуваме да се приклучите на оваа наша акција. Да ја покажеме на дело заедничката посветеност кон обезбедување на квалитетно образование за учениците во Гази Баба.

 Заедно обезбедуваме еднакви услови за настава на сите деца! Преземи допис – Барање за донација на смарт уреди за учениците во основните училишта во општина Гази Баба

Лица за контакт: Деан Лазаревски и Кирил Ѓуровски
Сектор за локален економски развој
Мобилен телефон за контакт: Деан 071217982; 071256578 Кирил
E-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree