Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Пивтијада
Манифестација Големата мајка
Меѓународен фолклорен фестивал
Априлијада

Меѓународен фолклорен фестивал

Во рамките на Културно лето Гази Баба од 2010 година започна меѓународниот фолклорен фестивал.

На овој фестивал учество земаат ансамбли и фолклорни друштва од цел свет, претставувајќи го својот фолклор, традиција и култура.

Носител на проектот и домаќин е ансамблот за народни песни и игри „Јонче Христовски“.

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree