Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

7-ми Меѓународен фолклорен фестивал

 

На 01.07.2016 год. (петок) со концерт на плоштадот во Автокоманда во 20:30 ч., започнува Седмиот Меѓународен фолклорен фестивал „Гази Баба 2016“.

На концертот ќе настапуваат културно уметнички друштва од Македонија, Италија, Бугарија, Полска, Северен Кипар и домаќинот Ансамблот за народни песни и игри „Јонче Христовски“.

На 02.07.2016 год. (сабота) во н.м. Булачани, со почеток во 20:30 ч. ќе се одржи втората фолклорна вечер.

На 04.07.2016 год. (понеделник) во н. Железара (кај ОУ „Григор Прличев“), со почеток во 20:30ч. ќе се одржи третата фолклорна вечер.

Меѓународниот фолклорен фестивал ќе го отвори градоначалникот Тони Трајковски.


30.06.2016

Zapatillas de running Nike - Mujer

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree