Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Четириесет и шестта седница на Советот на ОГБ

На 30.06.2016 година (четврток) со почеток во 12 часот ќе се одржи Четириесет и шесттата седница на Советот на Општина Гази Баба, со следниот:

 

Д Н Е В Е Н    Р Е Д

1. Предлог - Одлука за изменување и дополнување на Буџетот на Општина Гази Баба за 2016 година;

2. Предлог - Одлука за донесување на Стратешки План за промовирање на интегритетот и намалување на ризиците од корупција, за период 2016 - 2019 година;

3. Предлог - Одлука за донесување на Акционен План за промовирање на интегритетот и намалување на ризиците од корупција, за период септември 2016 - декември 2017 година;

4. Предлог - Годишен План за енергетска ефикасност на Општина Гази Баба за 2016 година; и

5. Предлог - Програма за изменување на Програмата за урбано планирање ''Ф'', на подрачјето на Општина Гази Баба за 2016 година

Nike Air Zoom Pegasus

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree