Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

ИЗВЕСТУВАЊЕ

 

Општина Гази Баба и ЈП Комунална хигиена организираат акција за собирање на кабаст отпад ( мебел, опрема од купатила, бела техника, електронски апарати, и сл. ) за граѓаните од урбаниот дел на територија на Гази Баба.

Подигањето на отпадот ќе биде од пред нивните домови без надоместок, акција за втор пат организирана оваа година, која ќе биде спроведена два дена 27 и 28.05.2016 со термин од 7.00 до 11.00 часот со следниот распоред по урбани заедници

1. На 27.05.2016 ( петок ) ќе бидат опфатени Автокоманда, Железара, Ќерамидница и Вардариште

2. На 28.05.2016 година ( сабота ) од 7.00 до 11.00 часот ќе бидат опфатени Маџари I и II, Триангла, Хиподром, Ченто

НАПОМЕНА - Сите граѓани кои ќе фрлаат отпад после 11 часот на одредените датуми, ќе бидат санкционирани од страна на инспекциските служби на општина Гази Баба.

За повеќе информации можете да се обратите кај секретарите на урбаните заедници.


23.05.2016

Boots

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree