Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Четириесет и шестта седница на Советот на ОГБ

На 30.06.2016 година (четврток) со почеток во 12 часот ќе се одржи Четириесет и шесттата седница на Советот на Општина Гази Баба, со следниот:

 

Д Н Е В Е Н    Р Е Д

1. Предлог - Одлука за изменување и дополнување на Буџетот на Општина Гази Баба за 2016 година;

2. Предлог - Одлука за донесување на Стратешки План за промовирање на интегритетот и намалување на ризиците од корупција, за период 2016 - 2019 година;

3. Предлог - Одлука за донесување на Акционен План за промовирање на интегритетот и намалување на ризиците од корупција, за период септември 2016 - декември 2017 година;

4. Предлог - Годишен План за енергетска ефикасност на Општина Гази Баба за 2016 година; и

5. Предлог - Програма за изменување на Програмата за урбано планирање ''Ф'', на подрачјето на Општина Гази Баба за 2016 година

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree