Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Доделени наградите за најубаво новогодишно украсување

Доделени наградите за најубаво новогодишно ук...

Доделени наградите за најубаво новогодишно украсување Општина Гази Баба и оваа година избираше најубаво новогодишно...

Новогодишно украсување во Гази Баба

Новогодишно украсување во Гази Баба

Во пресрет на новогодишните празници, општина Гази Баба украси неколку локации: плоштадот во Автокоманда, каде...

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Доделени наградите за најубаво новогодишно украсување

Доделени наградите за најубаво новогодишно украсување


 

Општина Гази Баба и оваа година избираше најубаво новогодишно декорирани дворови, балкони, деловен објект училишта и градинки, со цел заеднички да допринесеме за посвечен изглед на нашата општина во пресрет на новогодишните и божиќните празници.

 

Комисија составена од администрацијата ги посетија сите пријавени, од кои се избраа најубавите и најуспешни декорации за кои општината обезбеди награди, кои беа додели од градоначалникот Тони Трајковски.

 

Награди добија:

 

Најубаво украсена тераса - Глигор Маџевски од Автокоманда

Најубаво украсен двор - Христина Камчевска од Камник, н. Ченто

Најубаво украсен стопански субјект - ОПРЕМА ГРАДИНГ

Најубаво украсено основно училиште - „Крум Тошев“ н.м. Трубарево

Најубаво украсен објект од градинката „Детска Радост“ е „Темјанушка“

Најубаво украсен објект од градинката „25 МАЈ“ e „Синоличка“.

 


26.12.2014

 

 

 

Новогодишно украсување во Гази Баба

Во пресрет на новогодишните празници, општина Гази Баба украси неколку локации: плоштадот во Автокоманда, каде има поставено и елка со висина од 8 м., паркот Ченто и делот кај Кино Маџари.

Во украсувањето на општината, учествуваа и фирмите Алкалоид Ад Скопје, Пивара АД Скопје, ЈСП, АСУЦ, ЛУК ОИЛ, , фирмата „Турбоинженеринг“ и Хотел Континентал, кои заеднички украсија делм од булеварот „Александар Македонски“

За новогодишното украсување и оваа година општината од својот Буџет издвои сума во висина од 1.000.000,00 денари. Украсувањето го направи фирмата Линк Медиа.

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree