Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Хиперхлорирање на системите за водоснабдување

Во населените места Раштак, Булачани и Виниче, на 14.12.2009 год. (понеделник) ќе се врши хиперхлорирање на системите за водоснабдување.

Поради оваа активност жителите од овие населени места не треба да ја употребуваат водата воопшто 48 часа, односно до среда наутро.

Хлорирањето ќе го врши фирмата Флуид Проект, ангажирана од Општина Гази Баба.11.12.2009

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree