Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Милан Андоновски

 

Роден на 27.01.1967г. во Скопје.

Средно училиште има завршено во гимназија Цветан Димов.

Дипломирал на Правен Факултет во 1991г.

Во 1993г. положил правосуден испит.

Вработен во Министерство за одбрана.

Во завршна фаза од последипломските студии – Европска и меѓународна политика и дипломатија на Факултетот за дипломатијам, меѓународна политика и новинарство при ФОН универзитет.

Претседател на Советот на општина Гази Баба во период 2009 - 2013г.

Повторно избран за Претседател на Советот на општина Гази Баба за мандатен период 2013 - 2017г.

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree