Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Доделена наградата „Големата Мајка“

Градоначалникот Борис Георгиевски, ја додели наградата „Големата Мајка“ за посебни достигнувања и афирмација на општина Гази Баба за 2017 година, кое е највисоко признание на општината.

Наградите ги добија:

- Елизабета Георгиевска – за значајни остварувања во областа на образованието и воспитанието

- Општински Сојуз на училишен спорт на Гази Баба – за значајни остварувања во областа на спортот

   - Љубе Антовски - за значајни остварувања во областа на аграрот

    - М-р Ана Петровска - за значајни остварувања во областа на хуманост и солидарност 

    - М-р Елена Канзурова  - за значајни остварувања во областа на културата

   - ФАМЕС - за значајни остварувања во областа на уметноста

   - Д-р Благица Цекова – за значајни остварувања во областа на науката

- Денес имам посебна чест да ја доделам наградата „Големата Мајка“ во името на општина Гази Баба на фирми и поединци, кои изминатата година со својот вложен труд, секој во својата област, направија афирмација на општината, истакна градоначалникот Георгиевски.

28.12.2017 

 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree