Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Гази Баба домаќин на Државното првенство во карате

 

Општина Гази Баба беше домаќин на Државното првенство во карате, за кадети и јуниори. На првенството учествуваа околу 200 натпреварувачи од карате клубовите од Република Македонија.

Присутните натпреварувачи, судии и гости ги поздрави градоначалникот Борис Георгиевски, а почетокот на натпреварувањата ги означи директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски. 
- Општина Гази Баба на својата територија има неколку карате клубови, од кои произлегуваат квалитетни спортисти кои постигнуваат одлични резултати во Република Македонија и надвот од неа.
Горди сме на многу признанија кои нашите каратисти ги добиваат од меѓународни натпреварувања, а за возврат општината во континуитет ги поддржува нивните активности, истакна градоначалникот Георгиевски.

19.11.2017 

 

Политика на квалитет

Слободен пристап до информации

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree