Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Георгиевски ги пречека коледарите од Гази Баба

Околу 400 деца од Гази Баба ќе присуствуваат на Бадниковата поворка, која од црквата Св. Богородица ќе оди до Соборниот храм.

Пред да се приклучат на поворката, децата ја посетија општина Гази Баба, каде ги пречека градоначалникот Борис Георгиевски, ги поздрави и им посака многу здравје, среќа и весели детски денови.

Децата во општината пееа коледарски песни и заедно со градоначалникот Георгиевски се упатија кон црквата Св.Богородица, да се приклучат кон Бадниковата поворка.

06.01.2018 

 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree