Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Работна средба со претставници од ЈП Водостопанство Скопско Поле

 

Градоначалникот Тони Трајковски заедно со претставници од општина Гази Баба, имаше работна средба со претставници од ЈП Водостопанство Скопско Поле , на која се разговараше за тековните активности и состојбата на каналската мрежа низ општината, со оглед на временските состојби и топењето на снегот.

Се констатираше дека пумпните станици се во фукнција, а во континуитет ќе се продолжи со следење на состојбата на каналите.

Покрај тоа, се разговараше и за отпочнување на изработка на проектна документација за постоечките канали во општина Гази Баба и пробивање на нови.

Присутните претставници на состанокот заеднички ги координаа активностите и ги утврдија приоритетните насоки на кои треба конкретно да се интервенира за изработка на проектна документација за каналскиот систем.

07.02.2017

 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree