Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

„Ѓурѓовденско чествување" во Гази Баба

 

По повод верскиот празник Свети Ѓорѓија - Ѓурѓовден, во дворовите на црквите Св.Ѓоргија во Сингелиќ и во Трубарево се одржува манифестацијата „Ѓурѓовденско чествување", петта година по ред, која воедно е дел и оваа година од Програмата за култура на општина Гази Баба.

Целта на одржување на овој настан е чествување на Свети Ѓорѓија, а воедно и можност за презентација на нашето културно богатство и одржување на вековната традиција.

На манифестацијата учествуваа членовите на ЦМФ Митеви и културно уметнички друштва од Штип и од Кратово, кои пред големиот број на верници изведоа неколку ора од своите краеви.

На овој настан присуствуваше и градоначалникот Тони Трајковски, кој ги поздрави присутните и им го честита празникот.

06.05.2017

 

 

Boots

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree