Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Завршно асфалтирање во н.м Стајковци

 

На улицата „Антон Велковски“ во н.м Стајковци се изврши завршно асфалтирање со површина од околу 1900 м2.

Покрај асфалтирањето се направи и проширување на автобуската постојка која е почетна станица на автобусот 65ка.

Изведувач на работите е фирмата Жикол.

Градоначалникот Тони Трајковски беше во работна посета на н.м Стајковци каде направи увид во градежните активности.

15.03.2017

 

 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree