Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Да ја чуваме чиста општина Гази Баба

Општината заедно со студентите од Факултетот за Шумарство, помогнати од ЈКП Гази Баба и здруженијата Дрен и Акцијаши, по повод Светскиот ден за заштита на животната средина го расчистуваа Дендропаркот на Факултетот за Шумарство.

Акциите за расчистување на јавните површини како и уредување на нови, ќе продолжат и во иднина.

Градоначалникот Борис Георгиевскин апелираше до сите граѓани да ја чуваат чиста општина Гази Баба, бидејќи само така ќе можеме да имаме една чиста и зелена општина за сите нас.


06.06.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree