Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Детските раце ја создадоа сликовницата "Глушецот и жабата"

ЈУГД „Детска радост“ во соработка со Македонското студентско еколошко друштво –Скопје и Институтот за Етнологија и Антрологија, ПМФ од Скопје, го реализираше проектот за негување на нематеријалното културно наследство, преку изработка на сликовница “Глушецот и жабата“.

Раководителката на одделението за јавни дејности, Валентина Киевска, од општина Гази Баба присуствуваше на настанот и заедно со останататите гости ја проследи детската претстава кои потоа ја погледнаа и изложбата на рачни изработки од каменчиња преточени во уметност, создадени од детските раце.


12.06.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree