Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Георгиевски успешно ги претстави развојните зони во општина Трикала

 

Стопанствениците од општина Трикала во Грција, слушнаа за развојните зони во општина Гази Баба. Градоначалникот Борис Георгиевски при посетата на Грција, членовите на Стопанската Комора како и пред AKETH Developmental centar of Thessaly, ги запозна со условите, предизвиците и придобивките на општина Гази Баба, која е одлична можност за идна соработка на сите полиња.

Младите кај нас пак, ќе можат да учат од искусните во AKETH Developmental centar of Thessaly, кој претставува тренинг центар за едукација за вработување во Грција што ќе им помогне за пренесување на теоријата во пракса, а со тоа и што поскоро да се вработат.  

 

 


12.07.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree