Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Општина Гази Баба ќе го следи примерот за Смарт општина од Трикала

 

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски се сретна со градоначалникот на општина Трикала, Димитрис Папастергио, на територијата на Грција. На средбата, двајцата колеги разговарале за збратимување на двете општини и идна соработка во имплементација на проектот Смарт Гази Баба, проект кој подразбира модернизација на општината.

“Ние ќе црпиме искуства од општина Трикала, која е еден успешен пример за смарт општина, како успешно да се имплементира со една цел, да се модернизира Гази Баба, за да биде уште подобро место за сите граѓани”, посочи Георгиевски при посетата на општина Трикала.

Двајцата градоначалници се договорија дека соработката ќе ја продолжат и во областа од економијата, образованието, култура и слично.


12.07.2018 

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree