Companies in MGB Business info centar | Invest in mgb  | Стратегии, Програми, Проекти

Источна индустриска зона
Универзитетски кампус
Кружен тек

Металург ја заврши регуларната сезона со максимални 18 победи

 

Металург гостуваше кај екипата на Пролет, со која го одигра натпреварот од последното 18-то коло од лигашкиот дел на првенството.

Металург влезе како голем фаворит во овој натпревар и таа улога комплетно и ја оправда. Од самиот почеток нашите ракометари наметна темпо кое беше неиздржливо за домашната екипа, па набрзо се создаде и првата опиплива разлика, 3:5, 3:9 и 5:12, а на минута пред одморот таа стана и двоцифрена 6:16. На одмор екипите заминаа при резултат 7:16.

Подобри бевме и во второто полувреме, но веќе го немавме мотивот од првиот дел, па овој период го добивме со само три гола разлика 8:11, за конечни 15:27.

Металург ги заврши своите натпревари и сега ќе ги чека новите предизвици, најпрво четврт-финалето во Купот на Македонија, а потоа и плеј-офот во првенството.

Дотогаш, половина од екипата ќе биде на располагање на младинската репрезентација, а добар дел од остатокот и во сениорската, која ја очекуваат олимписките квалификации во Гданск.

 

Пролет – Металург 15:27 (7:16)

Пролет: Василевски 1, Ичокаев 1, Николовски, Левковски, Мајнов 1, Аларов, Јовановски, Коруновски, Трајковски 5, Андоновски 3, Кимевски, Трајчевски 1, Џонов 1, Дамчевски, Крстевски 1 и Стојановски 1. Седмерци: 4/4. Исклучувања: 4 минути.

Металург: Томовски, Дупјачанец, Петров, Костески 3, Матиќ 3, Вујовиќ, Бувиниќ 7, Кузмановски 2, Јагуриновски, Кукоски, Крстевски, Талески 4, Велковски, Пешевски 2, Палевски 3 и Шаин 3. Седмерци: 2/3. Исклучувања: 6 минути.

Судии: Мајнов Бобан и Христовски Војо од Скопје.

Делегат: Николов Стојан од Скопје.


04.04.2016

 

 

 

black varsity purple air max 90

Политика на квалитет

Ревизорски извештај

Слободен пристап до информации

 

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - четврток: 12:00
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

  Работно време: 08:00-16:00
  Приемно време - вторник и петок: 08:30-11:30
  +389 2 322 66 55
  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  Архимедова 2

Top
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. Cookie policy. I accept cookies from this site. Agree